חמישה סימנים לכך שאתם זקוקים לטיפול שורש מיידי

טיפול שורש הוא לא תענוג, למרות שאנחנו מארחים במרפאה מטופלים שמגיעים לטיפול, נרגעים ויוצאים ממנו אפילו עם חיוך. בדרך כלל, מרבית המטופלים לא מזהים מראש את הסימנים שמחייבים טיפול שורש ומגיעים למרפאה רק כשמתחיל לכאוב מאד.

אנחנו מאמינים שטיפול מונע וזיהוי הבעיה ממש בהתחלה יכולים לפתור המון בעיות בהמשך ולהפוך את הטיפול ליותר נעים. אז מהם חמישה הסימנים שיעזרו לכם לזהות שהגיע הזמן לקבוע תור?

האם אתם רגישים לקור וחום?

רגישות לקור וחום היא הסימן הראשון שלכם. אם אתם שותים משקה חם או לוקחים ביס מגלידה קרה ומרגישים כאב קל או רגישות, כנראה שיש התחלה של בעיה וכדאי לפנות אל רופא שיניים בהרצליה. רופא השיניים יוכל לבדוק האם באמת הגיע הזמן לטיפול שורש ולקבוע לכם מועד לטיפול לפני שיתחילו הכאבים.

האם אתם מרגישים כאב בשן ספציפית?

כאבי שיניים יכולים להיגרם מהרבה מאד סיבות, אבל בדרך כלל כשיש בעיה בשורשי השן הכאב הוא בהתחלה נקודתי. אם אתם מרגישים כאב בשן מסוימת, ייתכן והתפתחה דלקת בשורשים ולכן כדאי לקבוע תור לרופא לבדיקה. הרופא יעשה צילום ויבדוק את השן נקודתית ויוכל לראות האם מתחיל להתפתח זיהום. אנחנו ממליצים לא לחכות שהכאב יחריף.

האם אתם מרגישים תחושת דופק בשן?

שיניים כואבות בגלל דלקת בשורשים יוצרות מן תחושה של דופק. כלומר דפיקות קטנות שבאות עם הכאב. אם אתם מרגישים את התחושה הזו כנראה שיש בעיה וכדאי להגיע למרפאה. בדרך כלל הכאב המלווה ב"דופק" מגיע בשלב מאוחר כשהבעיה כבר מתקדמת, לכן זה יהיה הסימן שהביקור במרפאה הופך להיות דחוף.

האם יש חור בשן?

חור בשן הוא לאו דווקא סימן ברור לכך שאתם צריכים טיפול שורש, אבל הוא בהחלט הסימן הראשון שמשהו יכול להתפתח. אם מדובר בחור בשן שלא גרם לכניסה של חיידקים לאזור השורש, הרופא פשוט יבצע סתימה והעניין יסתיים בכך, אבל אם יש לכם חור בשן שאתם סוחבים כבר תקופה ולא טיפלתם בו, במרבית המקרים הבעיה תתפתח ותצטרכו גם טיפול שורש.

האם יש דימום בשן?

יש מקרים שבהם המצב חמור במיוחד, גם אם לא מרגישים כאב כל הזמן. האם בעת צחצוח השן שלכם מדממת, ייתכן ויש שבר בשן שגרם לפצע כלשהו או זיהום שמתפתח במקום. לכן כדאי להגיע מיד לרופא השיניים ולבצע טיפול שורש.

לצד חמשת הסימנים האלו, כמובן שאפשר לזהות התחלה של בעיה כשמגיעים באופן קבוע למרפאת השיניים ועוברים בדיקות תקופתיות הן אצל השיננית והן אצל רופא השיניים. באמצעות הבדיקות האלו, נזהה את הצורך בטיפול כבר בתחילת הדרך ונכניס אותו לתוכנית הטיפולים. זה יחסוך לכם הרבה כאבים, אי נוחות וגם טיפולים מסובכים יותר. זיהוי מוקדם של הצורך בטיפול שורש לא רק חוסך אי נוחות, אלא גם מאפשר להציל את השן.

צרו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם בכל עת

Call Now Button דילוג לתוכן