חמישה טיפולי שיניים לילדים שכדאי לבצע דווקא בחופש הגדול

החופש הגדול הוא לא רק זמן לבילויים וכיף עם הילדים אלא גם להכנות לקראת השנה הבאה והשנים שיבואו אחריה. לא פעם אנחנו דוחים טיפולי שיניים בתקופת סוף השנה בגלל מבחנים, מסיבות סיום ושאר משימות ארגוניות. הנימוק די צודק – כדי לא לגרום לילד לסבול במהלך התקופה העמוסה. ולכן, כשמתחיל החופש הגדול זו הזדמנות לטפל בכל הבעיות ולהקל על הילד בתחילת השנה הבאה.

אז אילו טיפולים כדאי לעשות דווקא בחופש הגדול?

סתימות:

חורים בשיניים הם בעיה שגרתית אצל ילדים, גם כאשר מקפידים על צחצוח שיניים ואכילה של מזונות בריאים, עלולים להיווצר חורים קטנים. כדאי לאתר את החורים האלו כבר בתחילת הדרך ולמנוע טיפולים קשים יותר מסתימה פשוטה. בחופש הגדול כדאי להגיע לביקורת אצל רופא השיניים ולבדוק האם צריך לעשות טיפולי סתימות בשיניים.

טיפול שורש:

טיפול שורש הוא לא תמיד נעים כשמדובר במבוגרים, הוא דורש התאוששות קלה של כמה שעות והוא מלווה בדרך כלל בכאבים מקדימים ותחושה לא נעימה, לכן כדאי לנצל את הקיץ ולעבור טיפול שורש בזמן קצת יותר רגוע, בו אין לימודים להפסיד ואפשר לנוח אחרי הטיפול.

אצל ילדים אנחנו שמים דגש על טיפול בהרדמה שיהיה כמה שיותר נעים ולא מורגש, ואנחנו רוצים לשמור על השן הקיימת ולהימנע מטיפולים מסובכים. לכן, אנחנו ממליצים להיות בקשר עם המרפאה באופן קבוע ובמידה ויש צורך בטיפול שורש לבצע אותו במיידי ללא עיכובים.

עקירות:

אצל ילדים עקירות הן יחסית נדירות ומתבצעות רק כשבאמת יש נזק ממשי לשיניים. לעיתים הן מתרחשות בגיל מבוגר יותר במסגרת תהליך יישור שיניים ושיקום פה. במידה ויש צורך בעקירה, מומלץ לעשות זאת בתקופת החופש אז אפשר לנוח לאחר התהליך, לצבור כוחות ולהתאושש מהטיפול שאמנם נעשה בידיים עדינות מאד, אבל הוא לא נעים גם למבוגרים שביננו.

יישור שיניים:

אחד הטיפולים הנפוצים אצל ילדים ומתבגרים, בעיקר מגיל 12. למרות שיישור שיניים הוא שם כולל לטיפולים ארוכים וקצרים, כדאי להתחיל את הטיפול דווקא בקיץ, גם כאשר הוא ייגרר לתוך השנה החדשה. במהלך הקיץ הילד יוכל להסתגל למצב שבו הוא משתמש בפלטה או הותקנו מערכות יישור שיניים בפה, להתרגל לשימוש היומיומי וללמוד איך להתמודד עם המצב הזמני הזה.

טיפולי שיננית:

טיפולי ניקוי אבנית וניקוי שיניים כללי מומלצים לאורך כל מהלך השנה, אבל דווקא בקיץ זה זמן ללמוד איך לנקות נכון את השיניים ולשמור על בריאותן. השיננית לא רק דואגת לניקוי עמוק של השיניים, אלא גם מדריכה את הילד איך ליצור שגרה של הגיינה וניקיון הפה ולמנוע בעיות בריאותיות שונות. אם זו הפעם הראשונה שהילד מגיע לשיננית, הקיץ הוא זמן טוב להרגיל אותו לתהליך ולהפגיש אותו עם צוות המרפאה שילווה אותו בשנים הבאות.

 

 

צרו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם בכל עת

Call Now Button דילוג לתוכן