מדוע אנחנו זקוקים להלבנת שיניים?

לא מעט אנשים כוללים כיום בין טיפולי האסתטיקה השגרתיים שלהם גם טיפולי הלבנת שיניים. ממש כמו מריחת קרם פנים, מריטת גבות או שמירה על בריאות השיער, הלבנת השיניים יוצרת אצלנו תחושה טובה ובריאה. אנחנו מציגים לראווה חיוך מושלם ולעיתים קרובות מרגישים הרבה יותר בטוחים בעצמנו בכל פעם שאנחנו נדרשים לפתוח את הפה.

מדוע בכלל נוצר המצב שבגינו אנחנו זקוקים לטיפול הלבנת שיניים ואיך נעשה הטיפול בכל מרפאת שיניים מוסמכת?  ריכזנו עבורכם את התשובות לכל השאלות.

מדוע אנחנו נזקקים להלבנת שיניים?

טיפול הלבנת שיניים מגיע בדרך כלל לאחר שנים שבהם השיניים שלנו הלכו ושינו את הגוון שלהן. הגוון שאיתו נולדנו הוא גוון תורשתי, שנובע בדרך כלל מגנטיקה.

עם זאת, לאורך השנים השיניים שלנו הולכות ומצהיבות. אוכל מסוים, בעיקר כזה שמכיל צבעי מאכל, קפאין, סוכרים, פירות מסוימים, שתייה ממותקת, ניקוטין כאשר מעשנים ועוד גורמים נוספים יוצרים נזקים במראה השיניים והופכים את גוון השן לצהוב יותר ויותר.

אנשים שנמנעים מאכילת מוצרים עם צבעי מאכל, אינם מעשנים ואינם שותים הרבה קפה יכולים למנוע את תהליך ההצהבה או לכל הפחות למתן אותו. בנוסף, צחצוח קבוע וביקור בכל מרפאת שיניים אצל שיננית ורופא קבוע, יכולים לצמצם את הצורך בתהליך הלבנת השיניים מאוחר יותר.

הלבנה במרפאת שיניים – השיטות הנפוצות

ישנן מספר שיטות להלבנת שיניים שמוצעות על ידי מרפאת שיניים – בין היתר על ידינו.

השיטה הראשונה היא הלבנה באמצעות ציפוי חרסינה. ציפוי חרסינה הוא טיפול המוצע כאשר מצב השיניים אינו טוב והשיניים בצבע צהוב מאד. במסגרת הטיפול משייף הרופא המטפל את ציפוי האמייל של השן ויוצר תבנית שיניים של המטופל. התבנית נשלחת למעבדה שם יוצרים ציפוי חרסינה לפי התבנית שנוצרה. התוצאה היא מהפכנית והמראה שנוצר הוא מראה מטופח ויפה.

שיטה נוספת היא הלבנת שיניים באמצעות לייזר. טכנולוגיית הלייזר שמשתלבת כיום בתוך מרפאות השיניים בלא מעט טיפולים מחברת בין קרני הלייזר ובין חומר מלבין שנמרח על השיניים. המגע בין שני האלמנטים האלו מפעיל את החומר המלבין ותוך כמה שעות השיניים נראות לבנות יותר.

הלבנת שיניים נוספת שמוצעת כחלק מתוכנית טיפולים של כל מרפאת שיניים כיום היא הלבנה באמצעות חמצון של השן. הרופא משתמש בחומר המבוסס על מי חמצן והשן נצבעת בגוון לבן יותר. ההלבנה הזו מחזיקה בין שנתיים ועד שבע שנים – בהתאם לשגרת הטיפוח של המטופל.

לפני הלבנת השיניים – כיצד מונעים שיניים צהובות?

לפני שניגשים לטיפולי הלבנת שיניים, חשוב לדעת שמניעה וטיפול נכון בשיניים יכול לשפר משמעותית את מראה השן. צמצום שתיית קפה ומשקאות ממותקים, בעיקר כאלו שכוללים קפאין, הפסקת עישון, תזונה בריאה שכוללת ירקות ופירות במקום ממתקים ומוצרים עם צבעי מאכל, שתיית מים – כל אלו תורמים לבריאות השן ויוצרים מראה אסתטי יותר.  

 

צרו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם בכל עת

Call Now Button דילוג לתוכן