הבהרת שיניים: טיפים לתחזוקה שוטפת אחרי טיפול

על אף שבריאותן וצבען של השיניים שלנו, במידה רבה, מושפעים מהגנטיקה שלנו, הטכנולוגיות הדנטאליות השונות פותחות בפנינו לא מעט גישות ושיטות טיפול שמסוגלות לשנות (או לפחות לרכך) את רועה של אותה "גזרה" תורשתית.

יישור שיניים, השתלות שיניים ואפילו הבהרת שיניים (הנחשבת לתהליך אסתטי ולא לתהליך "טיפולי" דנטאלי במלוא מובן המילה) ועוד פרוצדורות ותהליכים רבים – כולם פותחו בכדי לסייע לנו להשיג לעצמנו חיוך צחור ושיניים בריאות, חזקות ואסתטיות יותר.

הבהרה והלבנה של השיניים – תרומתה למראה החיצוני

אחד מהטיפולים הפופולאריים ביותר כיום בתחומים השונים של רפואת השיניים הוא הלבנת שיניים או הבהרה שלהן, זאת, מאחר והוא מציע דרך מהירה ולא פולשנית (ולרוב – גם במחירים נוחים) שדרוג כמעט מיידי למראן של השיניים, וכתוצאה מכך, גם למראהו של הפה המטופל. כל מטופל שמבצע טיפול הלבנת שיניים מסוגל לראות באופן מיידי, המשתפר במהלך מספר הימים שלאחר ביצוע ההליך במרפאת השיניים, שיפור משמעותי בצבען של השיניים ובלובנו של החיוך. אולם, מאחר, וכמו שהזכרנו בתחילה, מצוי כאן עניין של גנטיקה (וגם של כמה מנהגים קלוקלים שלנו התורמים להכתמת השיניים), את טיפול הלבנת השיניים יהיה עליכם לבצע בתדירות שעליה ימליצו רופא השיניים או השיננית במרפאת השיניים שלכם. זאת, כמובן, בנוסף לשמירה על היגיינת שיניים נכונה ומתאימה, שכן, כפי שהזכרנו בתחילה, המדובר בתהליך אסתטי ולא תהליך טיפולי).

הבהרת שיניים – מה חשוב לעשות ולא לעשות לאחריו?

על מנת להגדיל את האפקטיביות של טיפול הבהרת שיניים ממליצים רופאי שיניים על:

  • לאחר סיום הטיפול – לא לאכול או לשתות במשך שעתיים לפחות.
  • ביומיים (48 שעות) לאחר פרק זמן ראשוני זה – תוכלו לשוב לאכול ולשתות את כל סוגי המזון והמשקה הלבנים שאינם מכתימים את השיניים. כלל האצבע לפרק זמן זה אומר שאם המזון או המשקה שאתם אוכלים / שותים עלול להכתים חולצה לבנה – הוא מחוץ לתפריט שלכם.
  • בנוסף, במהלך היומיים הראשונים שלאחר טיפול הבהרת שיניים, יש לצחצח את השיניים בעדינות רבה במשחת שיניים לבנה בלבד ולוודא לפני השימוש כי היא אינה מכילה בתוכה סודה לשתיה או חומרי הלבנה אחרים.
  • חשוב להימנע בפרק זמן זה גם משימוש במי פה צבעוניים (כלומר, כאלו שאינם שקופים ונטולי צבע), מכיוון שלמרות, שלכאורה, הם מיועדים לסייע במסגרת ההיגיינה השוטפת היומיומית של הפה, לאחר טיפול הבהרת שיניים, הם עלולים להכתים את השיניים ולצבוע אותן.
  • לאחר פרק זמן זה, תוכלו לשוב ולחזור לתפריט הרגיל שלכם, תוך שאתם זוכרים שישנם לא מעט מזונות ומשקאות שעלולים לצבוע את שיניכם שוב.
  • לכן, רצוי להימנע, ככל האפשר, מצריכת יין אדום, תה / קפה / משקאות מוגזים שצבועים באמצעות צבע מאכל (למשל, קולה), ממתקים המכילים צבעי מאכל, תבלינים צבעוניים (כורכום ופפריקה בראשם), רטבים כהים (כדוגמת רוטב סויה), פירות יער וכד'. גם כאן – תקף כלל האצבע שהזכרנו קודם – אם המזון או המשקה מכתים חולצה לבנה, הם עלולים להכתים גם את שיניכם!

אנשי המקצוע של מרפאת שיניים בהרצליה "בינת השן" עושים ה כ ל כדי לספק לכם את הטיפול הטוב (והמתאים!) ביותר עבורכם!

צרו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם בכל עת

Call Now Button דילוג לתוכן