מה ההבדל בין רופא שיניים רגיל לרופא מומחה?

אתם מגיעים אל רופא השיניים, עוברים תהליך רפואי מסוים ואז מפנה אתכם הרופא למומחה, רופא אחר שימשיך את התהליך. למה זה קורה? מה ההבדלים בין רופא שיניים רגיל ובין רופא מומחה ומדוע חשוב להמשיך את הטיפול אצל המומחה כשיש צורך כזה? אנחנו עושים סדר בעניין.

מומחה הוא תואר לכל דבר

אז מה שונה בין רופא שיניים ובין מומחה לרפואת שיניים בהתמחות מסוימת? המסלול שהם עוברים וההסמכה הסופית היא שונה לגמרי. בעוד שרופא שיניים לומד במסלול רפואת שיניים, מסלול מקיף, מקצועי ורב אתגרים לכשעצמו, הוא לרוב מתמחה בטיפולים הכלליים של רפואת השיניים, ביניהם סתימות, עקירות, טיפולי שורש בסיסיים וכדומה.

מומחה ממשיך למסלול של הסמכה, במהלכו הוא לומד בהתמחות מסוימת נושא אחד מתוך מגוון הנושאים והטיפולים המוצעים בתחום רפואת השיניים. בין ההתמחויות הנפוצות מומחים למחלות חניכיים, מומחים לאורתודנטיה, מומחה לשתלים ושיקום הפה ומומחה לטיפולי שורש.

מומחה לשתלים למשל מתמחה בשיקום הפה לאחר עקירות, נפילת שיניים וטיפולי שורש. הוא דואג להמשיך את טיפול רופא השיניים לאחר שעקר וטיפל בתשתית ודואג לשיקום של השיניים החסרות ולהשתלות שיניים חדשות.

טיפול כולל במרפאה אחת

אחד היתרונות בבחירת מרפאת שיניים שמציעה טיפול מקיף הוא החיבור בין רופא שיניים כללי, שפוגש את המטופל ועורך בדיקות, מטפל בבעיות כלליות כמו סתימות ועקירות ויוצר את תוכנית הטיפולים ובין רופא מומחה אליו אפשר לפנות להמשך הטיפול.

כך לדוגמה מטופל שמגיע למרפאה כדי לשקם את חלל הפה, מתחיל בטיפולים כמו סתימות ועקירות וממשיך לטיפול אצל מומחה לשתלים שיוצר עבורו את שיקום הפה עם השתלת שיניים משקמת. כך בסופו של דבר יוצא המטופל מהמרפאה כשהוא נהנה משיניים בריאות ומחיוך אסתטי יותר.

טיפול במרפאה אחת פירושו בניית תוכנית טיפולים מדויקת ומורחבת לכל מטופל, שכוללת גם את הטיפולים ביד המומחה וגם טיפולים של הרופא המטפל.

כיצד יודעים שהגעתם למקום הנכון?

בחירת מרפאת מומחים מקצועית ואיכותית היא הבסיס לטיפולי שיניים שיובילו אתכם לחיוך מושלם.

הדבר הראשון שחשוב לבדוק הוא מיהם הרופאים המומחים ומה הרזומה שלהם. חשוב לבחור במרפאה בה פועלים מומחים שרכשו השכלה וניסיון במוסדות רפואיים מוכרים.

בנוסף, בידקו מה ההתמחות של המומחים במרפאה והאם היא מתאימה לסוג הטיפול שלו אתם זקוקים. האם מדובר ברופא מומחה בשתלים ושיקום פה? אולי מומחה לאורתודנטיה? ומה בעצם הטיפול שאתם זקוקים לו?

במידה ואתם זקוקים לטיפול שיקום פה מקיף, שכולל גם טיפולים אצל רופא שיניים וגם אצל מומחה ספציפי, כדאי לבדוק שבמרפאה פועלים שניהם, כך תוכלו לחסוך את המעבר למרפאת מומחים אחרת ולדעת שאתם במקום שבו הרופאים מתייעצים, שותפים לעבודה ומכירים זה את זה.

לפי סקרים שנעשו בשנים האחרונות רק 8% מרופאי השיניים הם מומחים. לכן, בידקו היטב לאיזו מרפאת מומחים אתם פונים ודאגו שאתם מקבלים את הטיפול הטוב ביותר. במרפאת שיניים בינת השן תוכלו לפגוש מומחים ברפואת שיניים כמו ד"ר פרנקנטל שי וד"ר אלה גרשקוביץ לצד צוות רופאים מקצועי נוסף.

 

 

צרו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם בכל עת

Call Now Button דילוג לתוכן