רגישות בשיניים: גם לכם כואב בשן כששותים קר או חם?

אוהבים גלידה? לא יכולים בלי קפה חם חם בבוקר? הכאבים בשיניים הנלווים למאכלים או משקאות אלו הורסים לכם את החוויה? דעו שאתם לא לבד!

אנשים רבים באוכלוסייה סובלים מכאבי שיניים שמקורם אינו בחורים, בעששת וכד'. כאבים אלה, מגיעים בדרך כלל אחרי אכילה של מזונות מסוימים, קרים או חמים ואף מתוקים. אם גם אתם סובלים מרגישות דומה בשן, הזמינו תור לרופא שיניים בבינת השן https://www.binat-dental.co.il ובכדי שתגיעו מוכנים עם מידע בסיסי על רגישות בשיניים, המשיכו לקרוא!

עששת

למרות שכאמור, לא כל רגישות בשיניים נובעת בהכרח מעששת, חשוב להתחיל בה משום שמדובר בסיבה שכיחה מאוד לבעיות בשיניים באופן כללי. רגישות בשיניים יכולה להעיד על התפתחות עששת, או על פתיחת סתימה מחור שנגרם בעבר כתוצאה מעששת וגרם לשכבות הפנימיות של השן להיחשף. לרוב, כאב שיכול להעיד על עששת או פתיחת סתימה וכד' הוא כאב כתוצאה מצריכת משקאות קרים או מזון קר. אולם, רגישות לקור יכולה להעיד גם על פגיעה בשכבת האמייל של השן באופן כללי, ולכן מומלץ מאוד ללכת להיבדק במהרה אצל רופא שיניים.

שבר בשן

שבר בשן יכול להיגרם ממגוון סיבות, החל מנפילה, קבלת מכה ועד לטיפול שיניים שבטעות גרם לנזק בשיניים חלשות יחסית. השפעת השבר יכולה להיות מאוד דומה לנזקי עששת ואף חמור מכך, משום שהשבר יכול להגיע במהירות לשכבות השן הפנימיות (ובפרט, שכבת מוך השן). חשוב לציין שאחד הסימנים המובהקים לפגיעה בעומק השן היא רגישות בשיניים לחום.

נסיגת חניכיים

נסיגת חניכיים כוללת חשיפה של צוואר השן הרגיש, הנמצא מתחת לכותרת השן. הנסיגה יכולה להתרחש ממגוון סיבות וביניהן סיבות גנטיות, מחלת חניכיים ולרוב, צחצוח לא נכון. קשה לנו לפעמים לזהות את נסיגת החניכיים משום שלא מדובר תמיד בפגם אסתטי בולט. עם זאת, כאבי רגישות בשיניים הנגרמים כתוצאה מפגיעה בצוואר השן עלולים להיות עזים מאוד ולכלול בין השאר כאבים בעת אכילת מזונות מסוגים שונים חמים או קרים. גם כאן, בדיקה על ידי רופא היא הדרך הבטוחה לזהות את הבעיה.

צחצוח לא נכון  

צחצוח לא נכון יכול לגרום לשלל בעיות בשן, מעבר לנסיגת חניכיים: הוא יכול לפגוע בשכבת האמייל בשן, להרוס או לשחוק סתימות ועוד. מעבר לפגיעות עצמה בשן, חשוב להבין שצחצוח לא נכון הוא לרוב כזה שאפילו לא מסיר כראוי את החיידקים המתחבאים היטב. חשוב לדעת שצחצוח שגוי, יכול בחלט להגביר את התופעות שציינו לעיל.

לסיכום, בכדי להבין מה מקור הרגישות בשיניים ולטפל בכאב שנוצר בעקבותיה, אין מנוס מבדיקה שגרתית אצל רופא השיניים / שיננית. במידה ואתם סובלים מרגישות שלא חולפת, חשוב להסביר לרופא בדיוק מאיזו רגישות אתם סובלים והיכן שידע טוב יותר לעזור לכם לסלק את הכאב.

במרפאת שיניים בינת השן צוות רופאי שיניים מומחים שיוכלו לסייע בחזרה לשגרת חיים ללא כאבים בשיניים בעקבות רגישות בשיניים! צרו קשר ונחזור בהקדם

צרו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם בכל עת

Call Now Button דילוג לתוכן