איך להשיג חיוך מושלם?

 

כולנו רוצים חיוך מבהיק ובריא, החושף שתי שורות שיניים ישרות ולבנות. אין זה מפתיע, משום שאנו נוטים לייחס משמעות רבה למראה הפה של האדם.

מה משדר מראה השיניים שלנו?

אם נבחין אצל אדם אחר בשיניים צהובות או עקומות או בשן שבורה, הרושם שיתקבל על ידינו הוא שאותו אדם מזניח את עצמו ואינו מודע לחשיבותו של מראה חיצוני.

בחברה המעודדת אינטראקציות חברתיות ומציבה סטנדרטים גבוהים, הדבר עשוי להיות לו לרועץ ולהקשות עליו בכל הנוגע להצלחה בראיונות עבודה, ביצירת קשרים חברתיים ובמציאת בן או בת זוג.

האם תמיד ניתן להסתפק בטיפול אסתטי?

טיפולי שיניים שמטרתם לשפר את מראה השיניים מכונים טיפולים אסתטיים, משום שבניגוד לטיפולי השיניים האחרים, מטרתם אסתטית בעיקרה ולא בריאותית. יחד עם זאת, קיים קשר הדוק בין בריאות השן למראה השן, ועל כן, במקרים בהם השיניים צהובות או שיש שן שבורה, לא די להסתפק בטיפול אסתטי, וראשית יש לטפל בבעיה הבריאותית שהביאה למצב השיניים המתואר.

מהם סוגי הטיפולים האסתטיים?

רפואת השיניים האסתטית מתמקדת ביישור שיניים, בהלבנת שיניים, בציפויי שיניים ובביצוע תיקונים אסתטיים קטנים, שאינם מצריכים טיפול מורכב או ממושך. נרחיב מעט על כל אחד מן הטיפולים.

יישור שיניים

יישור שיניים הוא אחד הטיפולים הנפוצים ביותר, אותו ניתן לבצע כבר בגיל צעיר, בשל צורך אסתטי ובריאותי כאחד. יישור שיניים יכול להיעשות ע"י סמכים (המכונים 'טבעות') ו/או פלטה, ובפגישה ראשונית עם האורתודנט, הוא יתאים עבור כל מטופל את דרך הטיפול שתביא לתוצאה הטובה ביותר בפרק הזמן הקצר ביותר. 

בעוד שבעבר רבים נרתעו מן הטיפול בשל הבולטות הברורה של הסמכים והפלטות, היום ניתן לבחור בסמכים ופלטות שקופים, שפחות נראים לעין ומעניקים לפה מראה אסתטי יותר.

הלבנת שיניים

טיפול אסתטי נוסף הוא הלבנת שיניים, הנעשית באמצעות חומר הלבנה מיוחד והיא יכולה להתבצע במרפאת השיניים או בבית.

הלבנה המתבצעת במרפאה, אורכת כשעה ותוצאותיה מידיות. ואילו הלבנה המתבצעת בבית, אורכת מספר ימים.

בשתי השיטות השפעת הטיפול ניכרת תוך זמן קצר.

ציפוי חרסינה

השואפים להעניק לשיניהם מראה אחיד יותר יוכלו לבחור בציפוי חרסינה לשיניים. תהליך הציפוי פשוט מאוד – מדובר בהדבקה של שכבת חרסינה דקיקה, שיוצרה והותאמה במיוחד, לחזית השן. ציפוי החרסינה מעניק לשיניים מראה נקי ולבן, ללא כתמים, ובכוחו גם לצמצם רווחים הניכרים לעין בין השיניים.

שחזורים לבנים

דרך פשוטה למדי לתקן פגמים אסתטיים קלים היא על ידי ביצוע שחזורים לבנים באזורים קדמיים. הטיפול נעשה על ידי שימוש בחומר הנקרא שרף מרוכב, שבעזרתו ניתן לשחזר מראה של שן שנשברה, לצמצם רווחים בין השיניים ולהקנות גוון דומה לשיניים שצבען שונה במקצת מן האחרות.

בשעה שאתם שוקלים טיפול שיניים אסתטי, שאלו את עצמכם מהן הסיבות לכך שאתם מעוניינים בטיפול ועל איזה צורך הוא יענה. הרצון בחיוך בוהק ויפה מובן, אך חשוב שתעשו זאת מן הסיבות הנכונות, כאשר אתם בשלים לביצוע שינויים אסתטיים.

צרו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם בכל עת