מה ההבדל בין הרמת סינוס והשתלת עצם?

כאשר מדברים על שתלים ועל השתלות שיניים, כנראה ששני המושגים הנפוצים ביותר בשימוש שתשמעו לאורך התוכנית, יהיו הרמת סינוס והשתלת עצם.

שתי הפעולות הללו עשויות להיות נדרשות לפני ביצוע שתלים במקרים בהם עצם הלסת הקיימת אינה מסוגלת לספק לבורג השתל הדנטאלי את הבסיס היציב הנדרש לקיבועו. במצב נורמאלי (כזה שבו אין אובדן שיניים ואינו דורש השתלת שתלים דנטליים במקומן) די בעצם השן הקיימת כדי לספק בסיס טוב לשיניים שבתוכה, אבל מחלות החניכיים השונות (הגורמות לאובדן השיניים) גורמות, לרוב, גם לשינויים בנפח העצם הקיימת ולכך שלפני השתלת השתלים הדנטאליים תידרשנה השתלת עצם או הרמת סינוס.

מהי הרמת סינוס?

סינוסים הם החללים שבעצמות הפנים שממוקמים משני צידי האף ומעל ללסת העליונה. בעת תכנון השתלת שתלים דנטאליים בלסת העליונה, לעיתים, "מגלה" הרופא כי העצם שבלסת העליונה אינה צפופה דיה כדי לספק לשתל/ים את הבסיס היציב ויש צורך לעבות אותה. סיבה נוספת לביצוע הרמת סינוס לפני השתלת שיניים עשויה להיות כמות או גובה עצם שאינן מספקות, כך שהשתל עלול לעבור את שכבת העצם הקיימת ולחדור לסינוס. ביצוע הרמת סינוס יכול לספק לעצם הלסת העליונה את הנפח המתאים הנדרש לה בכדי לבצע השתלת שיניים בטוחה ויציבה.

מהי השתלת עצם?

בניגוד להרמת הסינוס, הנוגעת, אך ורק, לטיפול בעצם הלסת העליונה, ונובעת מהצורך לספק עצם לסת עליונה המתאימה להשתלה, השתלת עצם לפני ביצוע השתלת שיניים עשויה להידרש, הן בעצם הלסת העליונה והן בעצם הלסת התחתונה. מצבי בריאות מסוימים (למשל, אוסטיאופורוזיס או התדלדלות עצמות הלסת בשל אובדן שיניים שלא טופל במשך זמן רב) עלולים לדרוש, כשלב מקדים להשתלת השיניים, גם השתלת עצם מקומית או נרחבת. במקרים מסוימים, שהם לרוב, נדירים יותר, יידרש המטופל לעבור את שני התהליכים (ולא רק אחד מהם) לפני שיוכל לגשת להשתלת השיניים עצמה. 

רגע, אז איך אדע מה צריך – השתלת עצם או הרמת סינוס?

ניתן לומר, באופן כללי, כי הרמת סינוס היא סוג של השתלת עצם. אבל, הבחירה בין שני סוגי הפרוצדורות שאתם נדרשים לעבור, למעשה, לא נתונה בידיכם, אלא מוכתבת על פי מצב עצם הלסת שלכם בלסת שבה אמורות להיות מושתלים השתלים הדנטליים. כך שעל בסיס הצילומים שיבוצעו, רופא השיניים המטפל בכם יוכל להחליט מה היא הפרוצדורה המתאימה ביותר למצבכם. מכיוון שכך, כשאתם מתכוונים / צריכים לבצע השתלת שיניים, חשוב לבחור ברופא ובמרפאת שיניים מנוסים, שיידעו לבחור בהליך הנכון והמתאים לכם ביותר!

בינת השן – כל טיפולי השיניים תחת קורת גג אחת!

המטופלים של מרפאת בינת השן כבר יודעים – רופאי שיניים בהרצליה מצוות המרפאה עומדים לצידם בכל טיפול דנטלי או אסתטי, והם מלווים אותם לא רק בטיפול-עצמו, אלא גם במתן ייעוץ מקצועי ויחס אישי חם לכל מטופל.

צרו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם בכל עת

Call Now Button דילוג לתוכן