קיסמים דנטליים: אף אחד לא מדבר עליהם, אבל צריך גם אותם

קיסם הוא הכלי העתיק ביותר לניקוי דנטלי, על כך יעידו שלדים בני 7500 שנים שהתגלו ברחבי העולם. מעדויות שמספקים שלדים אלו נמצא כי כבר אז נהגו לנקות את השיניים עם חתיכות עץ, הרבה לפני שהומצאו מברשות השיניים. כפי שמיד תבינו, לא מדובר כאן באחד מהמקרים שבהם מוטב לאדם לחזור למקורות. כיום קיימות אפשרויות רבות וטובות יותר להסרת שאריות מזון ושמירה על היגיינת הפה. ויוה לה טכנולוגיה!

הסכנה שבקיסם המסעדות המצוי

האם הייתם דוקרים את עור הידיים עם מקל עץ מחודד, אם הייתה תקועה שם חתיכת לכלוך? כנראה שלא. באותה המידה, אין הגיון רב בהחדרת מקל כזה בתוך החניכיים שהנן איבר רגיש מאד ממילא. אם מדובר במצב שבו אין ברירה וצריך להפטר מחתיכת מזון שממש מציקה, כמובן שעדיף קיסם רגיל מלהמשיך לסבול אך כדאי להתחיל לשים לב שאנחנו מבצעים את פעולת ההסרה בזהירות ותוך מתן תשומת לב לפעולה.

ולמה לא בעצם? ובכן, לקיסם הפשוט חסרונות בלתי מבוטלים. הקיסם עשוי להידחק יתר על המידה ברווח ולפגוע באמייל השן, הוא עלול לפצוע את החניכיים ואף להשאיר שבבי עץ לא סימפטיים שיציקו לכם יותר מהמזון שהוא ניקה. מעבר לכך, הקיסמים הקונבנציונליים "מזמינים" משחק. לרבים מאתנו נטייה להשתהות איתם בפה ולשכוח שמדובר בחתיכת עץ חדה שניתן בקלות להיפצע ממנה וחלילה לבלוע או לשאוף אותה. 

מהו קיסם דנטלי?

כשמדברים על קיסמים דנטליים מתכוונים לקיסמים המותאמים במיוחד לחללים שבין השיניים. סיביהם של הקיסמים הללו הם רכים יותר והמבנה שלהם מותאם במיוחד למבנה הרווחים שבין השיניים. קיימים מספר סוגים של קיסמים דנטליים, כשהחומר מהם הם עשויים יכול לנוע בין עץ רך, פלסטיק או סיליקון. הסוגים הנפוצים הם: קיסמים עם קצה משולש, קיסמים עם מברשת בקצה וקיסמים עם חוט דנטלי.

הדעה הרווחת בקרב רופאי שיניים ושינניות היא שניקוי שיניים ללא שימוש בקיסם או חוט דנטלי אינו מספק. זאת משום שמברשת השיניים לא מסוגלת להגיע לכל האזורים שבין השיניים. אין לה היכולת להוציא שאריות אוכל וחיידקים שמצטברים במקומות הסבוכים והנסתרים ביותר. השימוש בקיסם עוזר בסילוק רובד חיידקים אשר מצטבר בין השיניים ובמקומות שמברשת השיניים אינה יכולה להגיע אליהם. 

חוט או קיסם דנטלי?

נציין כי לעיתים קיימת עדיפות בשימוש בקיסם דנטלי על פני חוט דנטלי כיוון וכדי להשתמש נכון בחוט, יש צורך במיומנות מסוימת. השיננית שלנו תוכל לספק לכם הדרכה על השימוש בחוט הדנטלי. בקיסמים דנטליים לרוב הניקוי מתבצע טוב גם בידיים מיומנות פחות. יתרון נוסף לקיסמים הדנטליים הוא שהם תמיד בהישג יד בתיק, ברכב או במשרד וניתן להשתמש בהם לאחר כל ארוחה בכל מקום שהוא.

אם יש לכם לבטים בדבר התאמת המוצר הנכון עבורכם, אנו ממליצים להתייעץ עם השיננית בביקור הקרוב. שיננית טובה תדע להמליץ פרטנית בהתאם למבנה השיניים שלכם ותדריך אתכם בשימוש האופטימלי באביזר הנבחר. צרו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם בכל עת

Call Now Button דילוג לתוכן