ציפוי שיניים: קומפוזיט או למינייט? השיטה שמתאימה לך

ציפוי שיניים הוא אחד מטיפולי האסתטיקה הנפוצים ביותר, ואין בכך כל פלא, שכן, באופן טבעי, עם השנים, השיניים הצחורות שהיו לנו כילדים, מאבדות את צבען ואת הברק שלהן, הופכות למוכתמות ולפחות אסתטיות, ובלא מעט מקרים, אף הופכות לאבן נגף משמעותית בביטחון העצמי שלנו וביכולת שלנו לחוש ולהתנהג בחופשיות במחיצתם של אנשים אחרים.

ציפויי השיניים, ככלל, נעשים על ידי הדבקת דפי חומר דקיקים על גבי חזיתות השיניים הקדמיות, כשאת מקומן של השיניים המוכתמות והבלתי אסתטיות, תופסות אותן קליפות-ציפוי עדינות וצחות. ציפויי השיניים עשויים להיות מיוצרים ובנויים ישירות על השיניים ע"י רופא השיניים בעת הטיפול במרפאה, או, לחילופין, מיוצרים במעבדת השיניים או באחת מהחברות המסחריות ומודבקים במרפאה, מאוחר יותר, על השיניים ע"י רופא השיניים המבצע את הטיפול.

ציפוי שיניים – קומפוזיט או למינייט?

למינייט פורצלן ויניר (Laminate porcelain dental veneer) – נחשבים לצורת הטיפול המסורתית והקלאסית, עשויים מחרסינה דנטאלית (ציפוי חרסינה לשיניים), ועוביים של ציפויי שיניים מסוג זה, ינוע, בד"כ, בין 0.3 מ"מ ל-0.9 מ"מ. לציפוי שיניים למינייט לא מעט יתרונות – אורך חיים של בין 10 ל-15 שנים, אין צורך בטיפולי אחזקה מיוחדים, רק צחצוח השיניים, השימוש בחוט דנטאלי, והגעה לבדיקות השיניים הקבועות (כמו שאתם, ממילא, אמורים לעשות, אם שיניכם חשובות לכם). התקנת ציפוי שיניים למינייט דורשת מעט מאד הכנת משטח השן הטבעית לצורך הדבקת הציפוי, ובמקרים רבים, לא יזדקק הרופא כלל לכרסום משטח אמייל השן לצורך יצירת משטח הדבקה טוב יותר לציפוי.

ציפוי שיניים קומפוזיט (Composite veneers) – עשוי מהחומר המשמש להדבקה דנטאלית וצבעו כצבע השיניים, ציפוי שיניים בקומפוזיט מציע למטופל את הבחירה בין ציפוי ישיר לציפוי עקיף. בעת הציפוי הישיר השרף המורכב מונח ישירות על השיניים, שאותן, לפני כן, מכין הרופא השיניים למריחה באמצעות תהליך זעיר-פולשני המחספס את משטח השן. בתהליך הציפוי העקיף – החומר מיוצר מחוץ לפיו של המטופל (במעבדה או במרפאת השיניים) והטיפול דורש שתי פגישות, כשבשנייה מונחים ציפויי הקומפוזיט על השיניים ומודבקים אליהן באמצעות שכבה דקה של דבק ייעודי.

אז איך בוחרים ציפוי שיניים?

ככלל, ניתן לומר כי לכל אחת משיטות ציפוי שיניים אלו יתרונות וחסרונות משל עצמה, והבחירה ביניהן נעשית על פי העדפותיו של המטופל, המלצותיו של רופא השיניים וקריטריונים נוספים פרטניים למטופל, המסוגלים להפוך את אחת מהשיטות למתאימה יותר עבור המטופל הספציפי הזה.

מרפאת בינת השן – דואגים, בכל פעם מחדש, לחיוך שלכם!

על מנת לאפשר לכם, המטופלים, לבחור בשיטה המתאימה לכם ביותר, על מרפאת השיניים להתמחות ולהתנסות בכל סוגי הטיפולים והשיטות הקיימים. אנשי המקצוע של מרפאת שיניים בהרצליה בינת השן מקפידים להישאר עם אצבע על הדופק בכל הנוגע לחדשנות הדנטאלית, ולכן, באפשרותם להתאים לכם את שיטת הטיפול המתאימה והנכונה ביותר!

צרו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם בכל עת

Call Now Button