שימוש בחוט דנטלי: כך עושים את זה נכון

אם גם אתם שמעתם שהשימוש בחוט דנטאלי טוב להיגיינת השיניים שלכם, אבל טרם התחלתם להשתמש בו, אנחנו כאן הפעם בכדי ללמד אתכם את עיקרי הדברים, ובעיקר – איך לעשות זאת נכון.

אמנם, המדובר בהסבר שכל שיננית בכל מרפאת שיניים עשויה לתת לכם, אבל היות ומובן לנו הניסיון לצמצם ככל הניתן את השהות במרפאת השיניים, ריכזנו עבורכם את המידע הנדרש.

מדוע חשוב להשתמש בחוט דנטאלי?

שימוש נכון בחוט הדנטאלי המתאים יסיר את רובד הפלאק ואת חלקיקי מזון גם מהמקומות שאליהם מברשת השיניים שלכם אינה מגיעה בקלות (או שאינה מגיעה כלל) – בין השיניים ומתחת לקו החניכיים. מכיוון שהצטברות הפלאק על השיניים ובקו החניכיים עלולה להוביל לעששת ולמחלות חניכיים, מומלץ מאד לשלב את השימוש בחוט הדנטאלי בשגרת ההיגיינה הדנטאלית היומית השוטפת שלכם, בתדירות של אחת ליום.

כיצד משתמשים בחוט דנטאלי?

כדי להפיק את התועלת המרבית משימוש בחוט הדנטאלי, רצוי להשתמש בטכניקה הבאה:

התחילו עם כ-40 ס"מ של החוט הדנטאלי וכרכו את מרביתו סביב כל אצבע אמצעית בכל אחת מהידיים, כשאתם משאירים סנטימטר או שניים של חוט דנטאלי שאיתו תעבדו.

החזיקו את החוט כשהוא מתוח בין האגודלים והאצבעות.

השחילו את החוט הדנטאלי בין שתי שיניים. החליקו בעדינות את החוט מעלה ומטה, כשאתם מחככים אותו בשני צידיה של כל שן. אל תגיעו עם החוט אל החניכיים, מכיוון שהחוט המתוח עלול לפגוע ברקמת החניכיים העדינה.

במקום זה, כשהחוט מגיע לחניכיים שלכם, אל בסיס השן, עקלו את החוט כדי ליצור צורה של האות C, דבר המאפשר לחוט להיכנס לחלל שבין החניכיים לש מבלי לפגוע בחניכיים.

חזרו על השלבים כאשר אתם עוברים משן לשן, ובכל שן, השתמש במקטע חדש ונקי של החוט הדנטאלי.

מתי כדאי להשתמש בחוט הדנטאלי – לפני הצחצוח או לאחריו?

היינו אומרים שזה עניין של הרגל והעדפה אישית, אבל ההמלצה הגורפת היא, להשתמש תחילה בחוט הדנטאלי ורק לאחר מכן לצחצח את השיניים.

ההסבר לכך הוא פשוט מאד – השימוש בחוט הדנטאלי מסייע לנתק ולשחרר שאריות מזון ופלאק שתקועים בין השיניים, בעוד שצחצוח השיניים מוציא את החלקיקים הללו מהפה. אם אתם מצחצחים תחילה ומשתמשים בשלב השני בחוט הדנטאלי, כל אותן שאריות מזון ופלאק תיוותרנה בפיכם עד לפעם הבאה שתצחצחו את שיניכם.

באיזה חוט דנטאלי רצוי להשתמש?

קיימים כיום בשוק שני סוגי חוטים דנטאליים עיקריים – חוט דנטאלי ללא שעווה – Unwaxed Floss וחוט עם שעווה – Waxed Floss. לכל אחד מהם יתרונות וחסרונות משלו. למשל, החוט הדנטאלי עם השעווה מאפשר הגעה טובה יותר של החוט גם בין שיניים צפופות (בשל סיכוך השעווה שלו) בעוד שהחוט חסר השעווה נפרש על פני שטח השן ומאפשר ניקוי מהיר יותר של השיניים. בכל מקרה, לפני בחירת החוט הדנטאלי, מומלץ להתייעץ עם שיננית במרפאת השיניים שבה אתם מטופלים.

וכרגיל… אנחנו, אנשי המקצוע של מרפאת בינת השן, עומדים לרשותכם בכל שאלה, קטנה או גדולה!

צרו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם בכל עת

Call Now Button דילוג לתוכן