ניתוח חשיפת שתלים: בחרו רופא שיניים מומחה להליך ללא כאבים

חשיפת שתל היא אחד משלושה השלבים שאותם עובר מטופל הנזקק להשתלת שן או שיניים, ולכן, לא ניתן לדבר עליה באופן מנותק משאר השלבים.

הצורך בהשתלת שיניים יתעורר, לרוב, במקרים בהם לא ניתן להסתפק בפתרונות האחרים, הקלים יותר (כדוגמת כתרים) שאותם מציעה רפואת השיניים המודרנית.

חשיפת שתל כחלק אינטגרלי בהליך השתלת שיניים

ההליך הכירורגי של השתלת שיניים (אשר מטרתו להחליף את השן הטבעית שאבדה בכתר שן מלאכותי המעוגן ללסת באמצעות שתל) מתחלק לשלושה שלבים עיקריים:

השלב הראשון – התקנת שתל

בשלב זה יוחדר השתל לתוך הלסת במקום השן החסרה בהרדמה מקומית, ולרוב, ללא כל כאב. השתלת שתל בודד עשויה לקחת פחות משעה, כשמשך הזמן הנדרש יעלה בהתאם למספר השתלים שאותם יצטרך רופא השיניים להתקין. לאחר שלב זה, תידרש תקופת החלמה של מספר חודשים (שלושה חודשים עד חצי שנה, בממוצע) שתכלול הגעה לביקורות ולבדיקת התקדמות ההחלמה במרפאת השיניים.

השלב השני – חשיפת שתל

הגוף שלנו, כידוע, שואף להחלים ולהשלים את עצמו, ולכן, במהלך החודשים שעברו מאז  התקנת השתל, תאי העצם שמסביב לשתל מתפתחים ומתחברים אליו. אבל לא רק תאי העצם מתפתחים, אלא גם רקמת החניכיים הרכה. כך שבזמן זה, היא צומחת ומכסה את ראש השתל – אותו ראש שתל שעליו צריכים להיות מולבשים כתר השן או הגשר המכיל שיניים של לסת שלמה.

במהלך חשיפת שתל, רופא השיניים יסיר חלק מהרקמה הרכה שגדלה וכיסתה את השתל ויחשוף את החלק העליון של השתל. לאחר מכן, תותקן בראש השתל כיפת מתכת קטנה, בכדי לשמור שהרקמה הרכה לא תשוב ותחלים כשהיא מכסה את השתל. ישנם מקרים שבהם הטיפול יהיה פשוט ומהיר ויכלול ביצוע חתך זעיר בלבד, במקרים אחרים – החתך הנדרש יצטרך להיות עמוק יותר ויידרשו תפרים לשם איחויו.

הליך חשיפת השתל מבוצע באלחוש ו / או בהרדמה מקומית, ולכן, הוא-עצמו אינו אמור להיות כרוך בכל כאב. במקרים בהם יידרשו תפרים ועלולים להופיע כאבים, רופא השיניים המטפל ימליץ על נטילת תרופה לשיכוך כאבים ועל המשך ההתנהלות בימים הקרובים שלאחר חשיפת השתל. אורך תקופת ההמתנה בין חשיפת השתל/ים להתקנת השן / השיניים (השלב השלישי) עשוי לנוע בין שבוע לשישה שבועות (שוב, בהתאם ליכולת ולקצב ההחלמה הפרטניים של המטופל).

השלב השלישי – התקנת השן / גשר השיניים

בשלב זה הכל החלים ומוכן לשלב הסופי, המטרה – התקנת כתר השן או הגשר שעליו מותקנות השיניים שתפקידן להחליף שיניים של לסת שלמה.

זהו, בקרוב מאד תוכלו לשוב ולחייך בפה מלא!

חשוב מאד לבחור בקפידה את רופא השיניים / מרפאת השיניים המטפלים בכם, מכיוון, שכפי שניתן להבין, המדובר בתהליך ולא בטיפול בודד. ותהליך בתחום הדנטאלי (בדומה לתהליכים בתחומי חיינו האחרים), דורש פרטנר מקצועי שעליו תוכלו לסמוך בעיניים עצומות!

אנשי המקצוע של מרפאת בינת השן תמיד לצידכם, בין אם בטיפול, בייעוץ או בתהליך מתמשך!

צרו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם בכל עת

Call Now Button דילוג לתוכן