ניקוי שתלים דנטליים: טיפים לתחזוקה שוטפת

יתרונן המרכזי והגדול של השתלות השיניים מצוי ביכולתן לסייע במניעת אובדן נפח העצם ונסיגת החניכיים, שתי תופעות הנפוצות אצל מטופלים שבוחרים באחת מהחלופות האחרות הקיימות להשלמת חוסר שיניים מקומי או נרחב.

השתלים הדנטליים מוחדרים לעצם הלסת ומשתלבים בה, בכדי לספק תמיכה ועיגון איתן לכתר השן המלאכותי, בזכות טכנולוגיה השתלת שיניים מתקדמת זו, רופאי שיניים מומחים רבים מצליחים לספק למטופליהם תחליף לשיניים החסרות, מבלי לפגוע בשיניים הסמוכות להן. זאת, בניגוד לשיטת הגשר, שבה מושחזות השיניים הסמוכות הקיימות על מנת שניתן יהיה להלביש עליהן את האחיזות של שני צידי גשר השן או השיניים החסרות. אחת מהשאלות המתעוררות בליבם של אנשים שעברו השתלת שיניים הוא עניין ניקוי שתלים דנטליים והצורך בו בכדי לשמור על השיניים המושתלות והשיניים שסביבן בריאות וחזקות.

ניקוי שתלים דנטליים – מהו ומדוע יש להקפיד עליו?

בתהליכי השתלות השיניים מחדירים ומבריגים רופאי שיניים בהרצליה שתלים דמויי בורג אל עצם לסתו של המטופל, בונים את המבנה ועליו – הם מרכיבים את כתר השן. באופן טבעי, בדומה לשיניים הטבעיות, גם מסביב לכתר השן מצטברות שאריות המזון, שמהוות מצע מזמין ונוח להתרבותם של החיידקים. חיידקים אלה עלולים לגרום להתלקחותה של דלקת חניכיים שכתוצאה ממנה (במקרים החמורים שלה) עלולה להיגרם התדלדלות העצם שבה מקובע השתל. דבר שיביא לאובדן האחיזה של השתל בעצם ולפגיעה ביציבותו. הקפדה על שגרת היגיינת פה וצחצוח נכון של כל השיניים (לא רק של השיניים המושתלות) יסירו מהשיניים את שאריות המזון וימנעו את התפתחותה של דלקת החניכיים.

האבנית, שבאופן טבעי, מצטברת מסביב לשן, אף היא נחשבת לאויב עבור שתלי השיניים. היא משחררת רעלנים שונים ואגב כך וגורמת לנסיגתם של החניכיים באזורים שמסביב לשתלים. אם כן, עד כמה שחשוב גם במצב "רגיל" וללא השתלת שיניים להקפיד ולבקר אצל השיננית באופן קבוע, לאחר השתלת השיניים הדבר אף הופך לחשוב יותר. טיפול הסרת אבן שן אצל השיננית בתדירות של אחת לשלושה חודשים הופך לחובה, שכן השיננית משתמשת באמצעים שמגיעים גם למקומות שמברשות השיניים הביתיות (גם האיכותיות יותר מביניהן) אינן מסוגלות להגיע אליהן ולנקותם מהמזון, מהחיידקים ומהאבנית.

נוסף על הטיפול המקצועי על ידי השיננית, חשוב לצחצח את השיניים אחרי כל ארוחה (או, לכל הפחות 2-3 פעמים ביום), תוך שימת דגש מיוחד על צחצוח השיניים בבוקר. זאת, מאחר וצחצוח הבוקר מנקה מהשיניים את כל החומציות והחיידקים שהצטברו בעת שנת הלילה. בנוסף לצחצוח, חשוב מאד להשתמש בחוט דנטלי בין השיניים, בכדי להשלים את הצחצוח הקפדני ולהגיע גם למקומות אליהם מברשת השיניים אינה מסוגלת להגיע.

עברתם השתלת שיניים? המומחים של מרפאת בינת השן לצידכם כל הדרך!

אנשי הצוות המקצועי שבמרפאת בינת השן עומדים לצידכם בכל מצב, ומסוגלים לייעץ ולספק לכם תשובות על כל שאלה הקשורה להיגיינת הפה, לתחזוקה השוטפת הנדרשת לשיניים הטבעיות ולשיניים המושתלות ולעוד שאלות נוספות העלולות להטריד אתכם!

צרו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם בכל עת

Call Now Button דילוג לתוכן